KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckning 7394015
nr 739 4015
Bror Kronstrand
(1875-1950), Sverige
Blyertsteckning, Bror Kronstrand (1875-1950), Kvinnostudie. Sign. 30x22
Bror Kronstrand, född 1875 i Mariestad, död i Stockholm 1950, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 6 februari 2012
kl 19:54:35
1.700 kr
1.100 kr
1.500 kr
1.700 kr
Bror Kronstrand
Läs mer om Bror Kronstrand
Signe Persson-Melin (f. 1925)